zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubice budou zjišťovat, jak obyvatelé zacházejí s odpady

07.12.2012
Odpady
Pardubice budou zjišťovat, jak obyvatelé zacházejí s odpady

Město Pardubice si nechá zpracovat studii o nakládání s odpady ve městě. Chce zjistit, jak lidé s odpady zacházejí, aby mohlo efektivně doplnit síť kontejnerů. Pardubice se tak budou snažit co nejvíce snížit objem komunálního odpadu. Informovala o tom primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

"Radnice chce prostřednictvím studie získat přehled o tom, kolik a jakého odpadu se ve městě produkuje, a o možnostech, jak nakládat s komunálním odpadem v budoucnosti v návaznosti na změnu legislativy, která počítá v EU s ukončením skládkování," uvedla Fraňková.

V Pardubicích v poslední době přibývá míst, kde lidé mohou odevzdat k recyklaci sklo, papír i plasty. V krajském městě je 222 takových "úplných" stanovišť, což je proti loňsku nárůst o 44 procent. Obyvatelé města ročně vrátí do oběhu více než 4000 tun druhotných surovin ve formě tříděného odpadu. Se zájmem se setkaly také kontejnery na textil. Lidé vytřídí až 25 tun šatstva měsíčně a zájem o tyto kontejnery neklesá.

Po městě je rozmístěno celkem 449 žlutých kontejnerů sloužících k odkládání plastů a nápojových kartonů, 343 zelených kontejnerů pro odkládání skla a 260 modrých na papír. Mimo to bylo v pardubických ulicích letos rozmístěno 20 červených kontejnerů na drobný elektroodpad a 35 kontejnerů, do kterých lidé odkládají použitý textil.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ukliďme Česko
23
9. 2017
23.9.2017 - Festival, slavnost
Brno
10
10. 2017
10-12.10.2017 - Konference
Milovy - Sněžné
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí