zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Správa parku Podyjí ocenila projekty k ochraně tamní přírody

16.12.2012
Chráněná území
Správa parku Podyjí ocenila projekty k ochraně tamní přírody

Správa Národního parku Podyjí ocenila dnes projekty, které pomáhají uchovávat jedinečnost této přírodní lokality. Cenu Dobrý skutek pro Podyjí dostaly Hnanice za to, že daly zakopat do země elektrické vedení v obci, dopravní firma ZDS Psota za používání plynového pohonu a Marek Tejral za péči o Hradišťské terasy. ČTK to řekla náměstkyně ředitele Správy Národního parku Podyjí Lenka Reiterová.

Cena se letos udělovala poprvé. Cílem projektu je přimět obyvatele Podyjí, tamní samosprávy, spolky a firmy k větší péči o přírodu a krajinu. Na ocenění bylo navrženo osm projektů.

Tři ocenila správa parku sama. Čtvrtého odměněného vybrala veřejnost hlasováním na internetových stránkách správy parku. Hlasovalo 840 lidí. Třetina dala hlas manželům Hejlovým za citlivě opravenou fasádu historického domu v Konicích.

Hnanicím se podle správy parku podařilo uložením elektrického vedení do země obnovit jejich historický ráz. Marek Tejral zase svojí péčí o kamenné terasy zpevňující stráně nad řekou Dyjí umožnil, aby se staly domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Společnost ZDS Psota používáním plynového pohonu u svých vozidel zlepšuje kvalitu ovzduší na Znojemsku. Zároveň také propaguje šetrné zdroje energie, připomněla Reiterová.
Ocenění dostali certifikáty a drobné dary.

Vladimír Klepáč

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
23
9. 2020
23.9.2020 - Seminář, školení
EA Hotel Populus, Praha
11
11. 2020
11-13.11.2020 - Konference
Zámek Děčín
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí