zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Magazín ČT Svět zázraků ukáže zajímavosti z přírody či vědy

04.01.2013
Příroda
Magazín ČT Svět zázraků ukáže zajímavosti z přírody či vědy

Nový magazín o různých vědeckých výzkumech, zajímavostech ze živočišné říše, o přírodních jevech či všemožných kuriozitách ve čtvrtek poprvé představí Česká televize. Brněnské studio odvysílá na programu ČT2 od 21:00 Svět zázraků, moderovat jej bude Veronika Boleslavová, která nyní uvádí počasí v Dobrém ránu. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí brněnského studia Hana Orošová.

Česká televize zakoupila licenci od německé RTL, která vysílá originální pořad Welt der Wunder. Zatím ji má na půl roku, diváci uvidí pořad do konce června. "Už máme připravených 16 dílů a další natáčíme. Z originálu si vybíráme reportáže, zbytek si děláme sami. Pokračování po letních prázdninách záleží na tom, jak se pořad uchytí u diváků," uvedla Orošová.

Magazín trvá 25 minut a bude se vysílat každý týden ve stejnou dobu, reprízu diváci uvidí v sobotu odpoledne také na ČT2. "V prvním díle pozve jedna reportáž diváky na výlet do vesmíru, další představí práci bednáře a také pozve do školy pro bodyguardy," uvedla Orošová. Moderátorka ve studiu některé novinky i vyzkouší, jednou z nich bude jízda na elektrokole.

"Koncept pořadu nás zaujal a chceme jej nabídnout českému divákovi," uvedla dramaturgyně Zuzana Šimečková a dodala, že témata reportáží budou velice různorodá. "Nejde jen o atraktivitu témat, ale i obrazového materiálu. Mnohé záběry jsou ojedinělé, někdy zpomalené. Zážitek ještě umocní," řekla Šimečková.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí