zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: Urban centrum zve do parku s neopakovatelnou atmosférou

16.02.2013
Ekologické vzdělání a výchova
Brno: Urban centrum zve do parku s neopakovatelnou atmosférou

Od nového roku Urban centrum na Staré radnici připravilo pro své návštěvníky změnu otevírací doby. A únor zahajuje novou výstavou. Od 5. února se tu můžete "projít" Lužánkami - nejznámějším brněnským parkem, který vstupuje do nové sezóny po komplexní revitalizaci.

Výstava s podtitulem Park s neopakovatelnou atmosférou potrvá přibližně měsíc a mapuje Lužánky v minulosti a dnes, po 21 letech průběžné rekonstrukce, která byla rozdělena do pěti etap a dokončena na jaře 2012.

Pamětníci se mohou těšit na dobové mapy a fotografie a seznámí se s historií místa, kdy se původní hospodářský dvůr proměnil ve francouzský park, který za více než dvě stě let získal přírodě bližší podobu. Představena bude i dnešní podoba parku, jak v textech, tak ve fotografiích. Návštěvníci poznají také řadu významných stromů i prvky umělecké výzdoby parku.

Cílem výstavy je ukázat Lužánky jako pozoruhodné místo, které zve po celý rok k procházkám, odpočinku, zábavě, hrám i sportu. V Urban centru tedy najdete řadu tipů k návštěvě parku, mezi nimi třeba hřiště pro nejmenší děti, výběh pro čtyřnohé společníky, fitpark i řadu sportovišť.

Od počátku ledna se v Urban centru v Mečové ulici mění otevírací doba - nově je otevřeno i v pondělí, naopak se uzavírá v sobotu. Na výstavy tak lze nyní zavítat každý všední den od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. Vstup je volný.

ZDROJ: brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí