zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hodina Země i letos ponoří ČR do tmy

02.03.2013
Osvětlení
Hodina Země i letos ponoří ČR do tmy

Hodina Země (Earth Hour) je největším celosvětovým happeningem. V sobotu 23. března zhasnou obce, kulturní památky, podniky, domácnosti i jednotlivci po celém světě na hodinu své osvětlení. To vše ve snaze upozornit na snahu o lepší ochranu životního prostředí a probíhající globální změny klimatu. Celá akce především zdůrazňuje snahu o přesah od hodinového zhasínání ke skutečným změnám v každodenním životě jednotlivců.

Mezi 20:30 a 21:30 místního času se tak ponoří do tmy přes 7000 měst ve 152 zemích planety. Akce se každoročně účastní kulturní památky, například římské Koloseum, most Golden Gate v San Franciscu, Eiffelova věž v Paříži či londýnský Big Ben. V loňském roce se k happeningu z českých obcí přidaly např. Praha, Karlovy Vary, Opava a více než sto padesát dalších obcí. V Kutné Hoře zhasne osvětlení Chrámu sv. Barbory, v Praze Karlův most či Tančící dům.

V roce 2013 se happening koná pod heslem "Změňte svůj svět", což má zvláště jednotlivce upozornit na vlastní snahu o úsporu energií (výměna žárovek za LED zářivky, šetření energií apod.) a šetrnější přístup k životnímu prostředí. Češi se letos mohou také zapojit do kampaně "Něco za něco". Nejnovější výzva například zní: "Když bude 50 lidí vytahovat nabíječku ze zásuvky, upeču jim za odměnu dort." V průběhu Hodiny Země se na mnoha místech budou konat akce pro veřejnost, oslavy a umělecká představení.

Hodinu Země ve světovém měřítku pořádá Světový fond na ochranu přírody (WWF), v České republice pak Ekologický institut Veronica.

Více informací naleznete na:
www.hodinazeme.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí