zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

DB Schenker v rámci projektu Zelená firma zrecykloval 2 tuny elektroodpadu

05.05.2013
Recyklace
Zpětný odběr
DB Schenker v rámci projektu Zelená firma zrecykloval 2 tuny elektroodpadu

DB Schenker se úspěšně zapojil do projektu Zelená firma, kdy zaměstnanci společnosti sbírají firemní i domácí elektroodpad a baterie a odesílají ho k ekologické likvidaci. Od poloviny roku 2010 takto společnost sesbírala 2 tuny starých elektrospotřebičů. Díky úspěšné odezvě byl projekt postupně rozšířen i na další logistické terminály. V současnosti jsou sběrné boxy o objemu 80 l umístěny na deseti větších pobočkách společnosti.


"Recyklace elektroodpadu nás zaujala zejména z hlediska společenské odpovědnosti, vysloužilé elektrospotřebiče tak neskončí nevyužité v popelnicích nebo na skládkách. Navíc elektroodpad obsahuje nebezpečné látky a jeho objem roste třikrát rychleji než u odpadu komunálního. Organizovaný sběr snižuje zatížení přírodních zdrojů a zároveň umožňuje našim zaměstnancům jednodušší odevzdání k likvidaci," říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti.


Nejedná se o první zapojení společnosti do aktivit spojených s ochranou životního prostředí. DB Schenker mimo jiné staví energeticky úsporný "zelený" terminál v Rudné u Prahy, nabízí kombinované a železniční přepravy s menší ekologickou zátěží a v loňském roce vysadil za každého zaměstnance 1 strom, celkem 800 stromů, do české přírody. Dlouhodobým cílem koncernu DB je do roku 2020 snížit emise CO2 ze své činnosti o 20%.

Zdroj: www.eulog.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí