zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Moravské Třebové nejen nad provozováním ČOV

09.05.2013
Čištění odpadních vod
V Moravské Třebové nejen nad provozováním ČOV

Už XVIII. ročník odborného semináře, uspořádaného společností VHOS, a. s., Asociací pro vodu (CzWA) a její odbornou skupinou Městské čistírny odpadních vod, se 9. a 10. dubna v Moravské Třebové věnoval novým metodám a postupům při provozování ČOV. Společnost VHOS - největší provozovatel vodárenské infrastruktury na Svitavsku, je součástí koncernu ENERGIE AG Oberösterreich.

Odborným garantem akce, těšící se mimořádnému zájmu odborníků z oblasti vodárenství a věnované památce Ing. Jakuba S. Čecha, CSc., byl prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc., z VŠCHT. Na semináři se představil i nově zvolený předseda CzWA Ing. David Stránský, Ph.D., ze Stavební fakulty ČVUT. Účastníky semináře přivítal starosta Moravské Třebové JUDr. Miloš Izák.

Na semináři vystoupila řada renomovaných odborníků z oblasti vodárenství, zástupci provozovatelů vodohospodářské infrastruktury i Ministerstva životního prostředí ČR (MŽP). Např. Mgr. Alena Slavíková z MŽP připomněla, že evropská legislativa v oblasti ochrany vod je už dostatečná, byť její implementace často pokulhává. Nicméně další směrnice EU k ochraně vody by se v nejbližší době přijímat neměly. Sílí však trend na opětovné využívání >>šedé

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí