zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sněmovna potvrdila prezidentovo veto novely obsahující chybu

16.05.2013
Odpady
Sněmovna potvrdila prezidentovo veto novely obsahující chybu

Sněmovna dnes potvrdila prezidentské veto sporné novely zákona o odpadech, která kvůli chybě při zpracování obsahovala i neschválený pozměňovací návrh. Podle tohoto návrhu by se o šest měsíců do konce letošního roku prodloužila lhůta, v níž musí provozovatelé solárních elektráren uzavřít smlouvu o financování likvidace elektroodpadu ze solárních panelů. Na chybu se přišlo až poté, co novelu schválil Senát a mířila k prezidentovi.
Obě parlamentní komory se poté dohadovaly, jak situaci vyřešit. Senát koncem dubna odmítl projednávat normu podruhé v opraveném znění se zdůvodněním, že už o ní rozhodl. Navíc vyvstaly pochyby o tom, zda je druhá verze správná. Nakonec prezident Miloš Zeman novelu vetoval. Dnešním rozhodnutím poslanců tak novela skončila svoji legislativní pouť.

Vláda se mezitím rozhodla, že poslancům předloží novelu znova, ale již ve správném znění. Poslanci ji ve zrychleném režimu schválili již minulý týden, takže ji dostal k projednání Senát.

Novela má především umožnit, aby poplatky na likvidaci autovraků bylo možné až do konce příštího roku používat na projekty v rámci programu Zelená úsporám na zateplování budov. Kromě toho upravuje zejména administrativní náročnost v odpadovém hospodářství.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí