zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Situace v jihoafrických čističkách odpadních vod

01.07.2013
Čištění odpadních vod
Situace v jihoafrických čističkách odpadních vod

V nové zprávě Water Research Commission (WRC) se uvádí, že téměř polovina jihoafrických čističek odpadních vod má "nevhodné" nebo "méně než vhodné" technologie s ohledem na jejich základní zdroje a jejich kapacity, aby mohly poskytovat odpovídající kvalitu odpovídající požadavkům.

Studie prováděná v součinnosti se South African Local Government Association uvádí, že volbám technologie často chybí dostatek zkušeností a finančních prostředků a špatná rozhodnutí pak vedou k ohrožení kvality poskytování služeb v obcích.
Při použití číslo 44 % ze srovnávací statistiky skládající se z 850 komunálních čističek to znamená, že asi 374 provozů má potenciálně nevhodnou technologii. Sofistikovanější systémy vyžadují lepší údržbu, více zkušených pracovníků a více financí na provoz, někdy je zvolena zbytečně drahá technologie.

Zpráva však ukazuje, že největší problémy přetrvávají ve špatné údržbě a nedostatku kvalifikovaných operátorů. Municipality by zkrátka měly snížit svou závislost na konzultantských společnostech, jejichž největším zájmem je udělat byznys, a naopak zajistit větší kontrolu kapitálových fondů pro využívání navržených nových technologií.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Johannesburgu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí