zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský poděkoval dárcům milionových šeků pro obce postižené povodněmi

22.07.2013
Povodně
Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský poděkoval dárcům milionových šeků pro obce postižené povodněmi

Podporu povodněmi zasažených kladenských obcí Hostouň a Dolany inicioval bývalý ministr životního prostředí a předseda Ústřední povodňové komise Tomáš Chalupa, dnes se proto společně s ministrem životního prostředí Tomášem Janem Podivínským a náměstkem ministra pro sekci úřadu ministerstva Vojtěchem Munzarem účastnili slavnostního předání finanční popovodňové pomoci v hodnotě jednoho milionu pro každou z těchto obcí.

"Je potěšující, že se zájem o popovodňovou situaci v naší zemi nijak netlumí, naopak přicházíme se vstřícnými programy pomoci i konkrétní finanční podporou," říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský. Aktivní pomocí s odstraňováním následků způsobených povodněmi navazuje ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský na svého předchůdce. "Navštívil jsem Hostouň přímo po povodni, velmi mě oslovil přístup místních lidí, dnešní předání je zároveň naším společným poděkováním jejich nasazení," komentuje bývalý ministr Tomáš Chalupa.

Starostovi obce Hostouň Antonínu Jirasovi a starostce obce Dolany Janě Nedvědové předal šeky v hodnotě jednoho milionu korun generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek. Milionové šeky věnovaly obcím společnost Třinecké železárny a Moravia Steel. "Oceňuji přístup těchto společností a považuji ho pro celou naši podnikatelskou sféru za příklad hodný následování, nejen na Kladensku a nejen po povodních," říká k tomu ministr Tomáš Jan Podivínský.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí