zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Centra pro nejlepší dostupné techniky tzv. BAT centra v rámci odborné působnosti resortu Ministerstva zemědělství

13.08.2013
Zemědělství
IPPC
Centra pro nejlepší dostupné techniky tzv. BAT centra v rámci odborné působnosti resortu Ministerstva zemědělství

V roce 2011 z iniciativy a podpory Ministerstva zemědělství (MZe) (Úřad pro potraviny - Úsek potravinářských výrob, Odbor bezpečnosti potravin, Oddělení environmentálního a technologického rozvoje), Ministerstva životního prostředí (MŽP) a Státního fondu životního prostředí (SFŽP-OSA 5) na Zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně - Ústav zemědělské, potravinářské a environmentální techniky vznikla po letech odborných a organizačních příprav Centra pro nejlepší dostupné techniky tzv. BAT centra v rámci odborné působnosti resortu MZe.

Obě BAT centra, první ve střední Evropě, jsou vzdělávacím, konzultačním a poradenským orgánem řešící problematiku eko-inovací, environmentálních technologií, nejlepších dostupných technik (BAT), metodik, postupů a nově vznikajících technik (emerging techniques), zejména v oblastech potravinářské, asanační a zemědělské problematiky.

Hlavním cílem a posláním BAT centra je zavádění a aplikace vědy, výzkumu a inovací do praxe včetně aplikace know-how, odborné pomoci a podpory při posilování konkurenceschopnosti podniků v resortu MZe.

Se vznikem obou center BAT výhledově předpokládá MZe posílení expertní činnosti, rozšíření odborného zázemí členské základny Technických pracovních skupin (TPS) MZe a současně vzájemné propojení prioritních projektů aplikovaného výzkumu, vědy, vývoje a inovací s potřebami praxe, poradenstvím a vzdělávacími programy na národní, mezinárodní i evropské úrovni.

Důležité odkazy:

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí