zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita nabízí cestování

01.09.2013
Obecné
Priorita nabízí cestování

Aktuální dvojčíslo Priority se nese v duchu cestování na pěkná a zajímavá místa naší republiky, do jejichž historie se výrazně promítl Operační program Životní prostředí.

Vybrali jsme pár cestovních tipů z netradičního průvodce Českou republikou na místa, která ač jsou od sebe vzdálena i stovky kilometrů, mají jedno společné. Lze tam nalézt vizitku vztahu jejich vlastníka k životnímu prostředí. Zámky, hrady, města, rybníky, řeky, lesy, podzemní prostory, vyhaslé sopky, skalní města i technické zajímavosti jsou nádhernou kulisou projektům, které se podařilo uskutečnit s podporou Operačního programu Životní prostředí.

Součástí vydání je i reportáž o říčanském muzeu, které vstalo z mrtvých. A to opět díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí. "Před rekonstrukcí bylo muzeum pouze historickou institucí, která se úzce zaměřovala na dějiny Říčan. Pod vedením pana ředitele Halaše, se z muzea stalo nejen centrum historie, kultury, místo setkávání, ale zároveň také centrum environmentálního vzdělávání," vysvětluje v Prioritě říčanská místostarostka, Hana Špačková.

Priorita 07-08/2013

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí