zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Olomouci vznikne nová ekoporadna zaměřená na vodní toky

09.09.2013
Environmentální poradenství
Povodně
V Olomouci vznikne nová ekoporadna zaměřená na vodní toky

Obyvatelé Olomouce a okolí mohou získat více informací o tom, jak si ochránit svůj majetek před povodněmi. V centru města se příští týden otevře ekoporadna sdružení Koalice pro řeky. Odborníci lidem služby poskytnou bezplatně. Využít je mohou kromě vlastníků pozemků v okolí toků i starostové či pracovníci obecních úřadů, sdělil ČTK zástupce sdružení Vlastimil Karlík.

"Lidé často předpokládají, že je ochrana před povodněmi záležitostí jen správců vodních toků, což není úplně pravda. Řadu jednoduchých a efektivních opatření, které sníží nebezpečí povodňových škod, mohou provést i obce a vlastníci pozemků. Na přírodě blízká opatření lze získat i dotace a naši odborníci rádi poradí, jak na to," uvedl místopředseda Koalice pro řeky Zdeněk Poštulka.

Odborníci se chystají lidem poradit nejen s ochranou majetku před povodněmi, ale například i s tím, jak účinně předcházet vodou způsobené erozi půdy. Lidé od nich získají i rady, kde by mohli získat podporu na revitalizace vodních toků. Poradna a její pracovníci se budou snažit také zdůraznit význam přirozených toků a lužních lesů pro zdraví krajiny a lepší ochranu majetku před povodněmi.

Nová kancelář se otevře v pondělí na Dolním náměstí 38. Odborníci budou k dispozici každé úterý a čtvrtek odpoledne. Poradna je součástí rozsáhlejšího projektu zaměřeného na podporu revitalizací vodních toků a obnovu lužních lesů na střední Moravě, který podpořila Nadace Partnerství prostřednictvím Programu švýcarsko - české spolupráce.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí