zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

JAR - energetika - posun v oblasti nezávislých producentů?

05.09.2013
Energie
JAR - energetika - posun v oblasti nezávislých producentů?

Jihoafrická rozvojová banka DBSA vypsala na základě mandátu ministerstev energetiky a financí JAR tendr s termínem 20.9.2013 (12,00 hod.) na poradenské služby a na programové a projektové manažery pro "design, vývoj a implementaci" systému pro odběr elektřiny od nezávislých poskytovatelů (Independent Power Producers - IPPs), a to vedle již existujícího programu IPPs v oblasti obnovitelných zdrojů. Uchazeči mohou projevit zájem buď o celou zakázku nebo i o dílčí dodávky v jejím rámci, musí však splňovat následující požadavky:
- prokázat zkušenosti z partnerství veřejné správy a privátního sektoru (PPPs) a s veřejnými zakázkami v oblasti IPPs,
- prokázat zkušenosti s přeshraničními transakcemi,
- prokázat znalost mezinárodní praxe (best practices) pro IPPs na různých technologických platformách,
- mít technické zázemí v oblastech udělování veřejných zakázek a organizace energetických projektů,
- prokázat finančně-analytické zkušenosti,
- prokázat zkušenosti s regulatorní a právní analýzou, přípravou smluv a vyjednáváním IPPs projektů, které se kvalifikovaly na financování ze strany bank,
- prokázat kompetence v oblasti životního prostředí, sociálního rozvoje a také tzv. BEE - posilování ekonomické kapacity černošského obyvatelstva.

Ministerstvo energetiky JAR mezitím také vyzvalo k zasílání nabídek na realizaci malých energetických projektů s využitím obnovitelných zdrojů o kapacitě 1 MW až 5 MW.

V předchozích kolech výběrových řízení pro IPPs v oblasti obnovitelných zdrojů již byly uděleny zakázky na celkem 2 460 MW (47 projektů) a o dalších projektech na celkem 1 165 MW, na jejichž předložení byl termín do 19. srpna 2013, má být rozhodnuto 29. října.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí