zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

04.09.2013
Obecné
Krátce - různé

Dnes bylo vyčerpáno 20 milionů korun, které byly určené na výměnu starých kotlů v Ústeckém kraji. Celkem bylo podáno 455 žádostí. Pokud kraj projeví zájem, je ministerstvo životního prostředí připraveno vyhlásit další výzvu kotlíkové dotace.
"Jsem rád, že jsem přesvědčil pana hejtmana Bubeníčka, aby navýšil svoji původně plánovanou částku určenou na program z pěti na deset milionů korun," říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský. Další osud programu závisí nyní především na aktivitě Ústeckého kraje.

Kreativní agentura Mother navrhla sérii plastových tašek, jejichž cílem je dát najevo, že plastové tašky zamořují a ohrožují životní prostředí. Série tašek byla navržena ve čtyřech variantách: zloděj, terorista, narkoman a úchyl. Agentura tvrdí, že jejím cílem je, aby se při použití takovéto tašky uživatel vždy zamyslel nad tím, zdali nějakou plastovou tašku vůbec potřebuje. Zdá se, že jde o oblíbené téma agentury Mother. Její první série "nenositelných tašek" z roku 2005 zahrnovala takové motivy jako spermobanka, teplý texaský republikán nebo smažený delfín.

Nová ČSN
ČSN EN 12566-6 (75 6404)-Malé čistírny odpadních vod do 50 ekvivalentních obyvatel - Část 6: Prefabrikované čistírny pro dočištění odpadních vod ze septiků, Vydání srpen 2013.

Výsledky projektu Air Silesia
Tříletý projekt "Informační systém kvality ovzduší v oblasti Polsko-Českého pohraničí ve Slezském a Moravskoslezském regionu", na jehož řešení se podílel i ČHMÚ, skončil. Na webových stránkách www.air-silesia.eu jsou zveřejněny výsledky projektu včetně souhrnného manažerského shrnutí (Air Silesia - manažerské shrnutí). Projekt je unikátní nejen rozsahem zpracovaných informací, ale rovněž rozsahem spolupráce českých a polských institucí. Poprvé byly informace o znečistění ovzduší v celém přeshraničním regionu vyhodnoceny stejnou metodikou.

V rámci implementace Národního rozvojového plánu a Politiky v oblasti vody a hygieny (Water Supply and Sanitation Policy - WSASP 2008) vláda Namibie v srpnu 2013 schválila vyčlenění dotace v celkové výši 1,9 mil. EUR na zajištění přístupu ke kvalitní vodě pro cca 84 tis. domácností.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí