zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Biojarmark poradí, kde v Brně nakupovat místní potraviny každý den

05.10.2013
Zemědělství
Biopotraviny
Biojarmark poradí, kde v Brně nakupovat místní potraviny každý den

V sobotu 5. října 2013 pořádá Ekologický institut Veronica již 22. ročník Brněnského biojarmarku. Ekologičtí zemědělci na něm budou nabízet zeleninu, ovoce, masné výrobky, marmelády aj. Zcela nově Biojarmark představí řadu alternativních způsobů, jak a kde mohou Brňané pravidelně nakupovat místní a ekologické potraviny. Návštěvníci poznají systém komunitou podporovaného zemědělství, farmářské obchody nebo výrobky brněnské cukrářky a pekařky Buch Ty.

Biojarmark se tentokrát koná na novém místě, na nádvoří Domu pánů z Kunštátu v centru Brna.

"Biojarmark letos nebude jen prodejní. Pro návštěvníky jsou připraveny přednášky potravinových alternativců. Zvědavci vyslechnou, jak vznikla a funguje environmentální kavárna Tři Ocásci, co je hnutí Slow Food, příběh farmářského obchodu Ze Země, povídání sedláků Pospíšilových o tom, co jim přináší členství v systému komunitou podporovaného zemědělství a další", říká Kateřina Pařízková z Ekologického institutu Veronica, hlavní organizátorka Biojarmarku.

Biojarmark bude letost bohatší i o speciální poradny. K mání bude poradna k brněnské Ekomapě Ekologického institutu Veronica (http://www.veronica.cz/ekomapa), na níž je možné najít mimo jiné i další prodejce, kteří v Brně prodávají denně bio a lokální potraviny, ale také například ekologicky šetrné restaurace. Radit bude i Helena Vlašínová s přírodním zahradničením, Jakub Filip s domácím kompostováním za pomocí žížal a Ekologická poradna Veronica s novou spotřebitelskou kampaní Umění vybírat.

Po celou dobu bude vyhrávat Cimbálová muzika Veronica a vystoupí Monika Fryčová s performancí "Výstavní ryby od souseda".


Kontakt: Mgr. Kateřina Pařízková, katerina.parizkova@veronica.cz, 736 762 876

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí