zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pracovní schůzka technické pracovní skupiny (TPS) - Neželezné kovy

24.10.2013
Firemní ekologie
IPPC
Pracovní schůzka technické pracovní skupiny (TPS) - Neželezné kovy

Rádi bychom Vás informovali, že ve čtvrtek 7. listopadu 2013 v budově Ministerstva průmyslu a obchodu (Na Františku 32, 110 15 Praha 1) uskuteční již 25. pracovní schůzka TPS Neželezné kovy.

Vzhledem ke skutečnosti, že v Seville probíhají závěrečné práce na novelizaci referenčního dokumentu o BAT (BREF) Výroba a zpracování neželezných kovů (z angl. Non-Ferrous Metals Industries), bude hlavní náplní jednání proces revize referenčního dokumentu BREF. Cílem schůzky je mj. informování členů TPS o aktuálním a plánovaném vývoji revize, vč. vlivu na integrovaná povolení. Vzhledem ke skutečnosti, že se za Českou republiku nezasílaly žádné připomínky k 3. návrhu BREFu Výroba a zpracování neželezných kovů, předmětem jednání bude zejména zapojení členů TPS do procesu revize.

Připomeňme, že proces revize referenčního dokumentu o BAT (BREF) Zpracování neželezných kovů započala již v roce 2006. Dne 26. února 2013 byl rozeslán k připomínkám 3. návrh BREFu, přičemž jeho připomínkování probíhalo do 26. dubna 2013. Obecně lze konstatovat, že tvorba třetího návrhu BREFu je v rámci revizí referenčních dokumentů o BAT (BREF) raritou. Evropská komise naopak usiluje o to, aby byly vypravovány pouze 1. návrhy a finální návrhy, čímž má dojít ke zkrácení délky revizí dokumentů BREF.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí