zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zveřejnění závazných nástrojů konsolidované FA/FEA pro oblast vodohospodářství (Prioritní osa 1)

30.10.2013
Voda
Zveřejnění závazných nástrojů konsolidované FA/FEA pro oblast vodohospodářství (Prioritní osa 1)

V sekci Dokumenty ke stažení na webu OPŽP a dále v Elektronickém prostředí pro žadatele BENE-FILL, sekci Dokumenty ke stažení, byly uveřejněny závazné nástroje pro zpracování konsolidované finanční a ekonomické analýzy (KFEA) projektů z vodohospodářské oblasti (Prioritní osa 1, Operační program Životní prostředí 2007-2013).

Soubor nástrojů KFEA, verze 16.2 pro PO 1, obsahuje výpočetní modely, uživatelské manuály a doprovodné metodické texty. Zpracování KFEA je povinností u všech etapizovaných projektů v OPŽP v PO1, podaných jedním žadatelem v rámci jedné tarifové oblasti. U těchto projektů předložených v rámci XXXIV. výzvy a následných, případně u projektů vyjmutých ze zásobníku v rámci Prioritní osy 1, u nichž žadatel již předložil projekt nebo více projektů v některé z předchozích výzev OPŽP nebo do stávající výzvy, je nezbytné zpracovat KFA/KFEA k Rozhodnutí o poskytnutí dotace u posledního administrovaného projektu. A to zejména z důvodu, aby bylo možné správně vyhodnotit dle metodických dokumentů Evropské komise za všechny etapy projektu ukazatele finanční výkonnosti projektu, stanovení míry podpory, posouzení udržitelnosti projektu, stanovení jednotných cen pro vodné/stočné v celé tarifové oblasti, atd. Podrobné informace ke zpracování KFA/KFEA projektů jsou uvedeny v uživatelských manuálech k jednotlivým modelům. Nástroje pro zpracování KFA/KFEA jsou určeny k použití v programu MS Excel, verze 2003 a 2007. Zpracování jiným softwarem není přípustné.

Modely jsou uzpůsobeny pro projekty typu "Zelená louka" - výstavba zcela nové infrastruktury, tak i projekty "Historická data" - rekonstrukce/rozšíření stávající infrastruktury. V případě pochybností kontaktuje Žadatel/Zpracovatel Oddělení projektové podpory na e-mailu dotazy.fea@sfzp.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí