zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČAOH informuje - návrh novely vyhlášky MŽP k ZOV pneumatik

31.10.2013
Doprava
Zpětný odběr
ČAOH informuje - návrh novely vyhlášky MŽP k ZOV pneumatik

V návaznosti na některá ustanovení tzv. ekoauditové novely zákona o odpadech, nyní ministerstvo životního prostředí zaslalo do vnějšího připomínkového řízení návrh vyhlášky ke zpětnému odběru pneumatik.

Česká asociace odpadového hospodářství přináší stručnou přehlednou informaci o obsahu návrhu vyhlášky ministerstva životního prostředí, kterou se stanoví vzor návrhu na zápis do Seznamu povinných osob v oblasti zpětného odběru pneumatik a obsah roční zprávy o plnění povinnosti zpětného odběru pneumatik a kterou se mění vyhláška č. 383/2001 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady, ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č. 237/2002 Sb., o podrobnostech způsobu provedení zpětného odběru některých výrobků, ve znění pozdějších předpisů.

Obsah:

1. Návrh vyhlášky k novým povinnostem týkajícím se zpětného odběru pneumatik po ekoauditové novele (§ 38a a 38b - odložená účinnost).

2. Změna vyhlášky č. 383/2001 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady - nemá se postupovat podle § 20 této vyhlášky, pokud obsah roční zprávy o plnění povinnosti zpětného odběru některých výrobků podle § 38 odst. 1 zákona stanoví jiný právní předpis (tedy nová vyhláška týkající se pneumatik).

3. Změna vyhlášky č. 237/2002 Sb., o podrobnostech způsobu provedení zpětného odběru některých výrobků - změny po ekoauditové "spotřebitel" se nahrazuje "konečným uživatelem", informace pro spotřebitele o zpětném odběru má mít písemnou formu, nově se řeší dostupnost míst zpětného odběru.

Účinnost: navrhuje se dnem 1. ledna 2014 (s výjimkou § 4 bodu 7 - dostupnost míst zpětného odběru - který má nabýt účinnosti dnem 1. října 2014)

Text návrh vyhlášky, včetně důvodové zprávy je k dispozici zde:

navrh-vyhlasky-mZp.doc [ 127.5 kB ]

duvodova-zprava.doc [ 113.5 kB ]

Zdroj:

Ing. Petr Havelka, ředitel ČAOH (www.caoh.cz)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí