zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V dubnu má být studie o případné spalovně v Elektrárně Mělník

28.01.2014
Odpady
V dubnu má být studie o případné spalovně v Elektrárně Mělník

Do konce dubna by měla být hotova studie, která má zjistit, jestli je vhodné v Elektrárně Mělník v Horních Počaplech postavit nové zařízení pro energetické využití odpadů. Odpady by nahradily uhlí, z něhož elektrárna vyrábí teplo pro Prahu a Mělník. ČTK to dnes řekl mluvčí Skupiny ČEZ pro střední Čechy Martin Sobotka.

Studii nechala vypracovat skupina ČEZ, která by byla investorem projektu. "Ta studie je první výchozí bod, kde zjišťujeme, zda by vůbec ta lokalita něco takového umožnila," řekl ČTK Sobotka. Termín pro dokončení studie je konec dubna tohoto roku.

"Bez ohledu na výsledek studie je to běh na dlouhou trať. Nedá se čekat výrazné rychlé kroky v nejbližší době. Pořád je to věc, která je závislá na spoustě dalších jednání a posuzování," dodal Sobotka. Podle něj uhlí v Česku dochází a hledají se další alternativy, jak jej nahradit. V případě, že by se zařízení na energetické využití odpadu v elektrárně postavilo, zachovala by se infrastruktura dodávek tepla, pouze by se vyměnil zdroj.

ČEZ se chystá Elektrárnu Mělník v následujících dvou letech modernizovat a investovat do ní 750 milionů korun. Úpravy by měly vést ke snížení emisí oxidů dusíku o 60 procent. Některé části zařízení by měly být zprovozněny v listopadu 2014, kompletně budou práce dokončeny ve druhé polovině roku 2015. V minulých dnech Středočeský kraj schválil výstavbu přípojky zemního plynu pro mělnickou elektrárnu. Přípojku chce postavit společnost ČEZ, mohla by sloužit jako přívod pro kotle na zemní plyn, které nahradí méně ekologická zařízení. Potrubí o průměru 500 milimetrů má vést mimo obytnou zástavbu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí