zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Terea zapracuje podmínky ekologů do projektu spalovny odpadu

07.02.2014
Odpady
EIA
Terea zapracuje podmínky ekologů do projektu spalovny odpadu

Společnost Terea bude pokračovat v přípravě stavby spalovny odpadu v Chebu. Krajský úřad ukončil projednávání vlivu na životní prostředí. Podle technického ředitele společnosti Steffena Zagermanna nyní firma zapracuje podmínky vzešlé z projednávání do projektové dokumentace, sdělil ČTK.

"Po této fázi přijde na řadu revize proveditelnosti záměru, zejména pak posouzení, zda za stanovených podmínek bude záměr ekonomicky efektivní. Až na základě tohoto vyhodnocení bude v orgánech naší společnosti rozhodnuto, zda bude výstavba podle zpracované dokumentace zahájena," uvedl Zagermann.
Z posuzování vlivu na životní prostředí vzešly desítky podmínek pro fázi projektové přípravy, stavby i následného provozu. Jsou mezi nimi například geologický průzkum, ochrana zeleně, podmínky nakládání s odpady z technologického provozu a mnoho dalších.

Spalovna by měla mít maximální kapacitu 20.000 tun odpadu ročně. Celé Chebsko nyní produkuje zhruba 32.000 tun odpadu za rok, město Cheb pak kolem 7500 tun. "Vznikající teplo bychom využili v současném systému centrálního zásobování teplem. Synergickým efektem by bylo i snížení nákladů na likvidaci komunálního odpadu pro jeho původce, kterým je obec," uvedl Zagermann.

Ve společnosti Terea má padesátiprocentní podíl město Cheb a stejný podíl německá společnost Gelsenwasser AG. Terea je dodavatelem tepla pro Cheb a donedávna také spravovala městské byty.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí