zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravané letos nedostanou složenky na zaplacení odpadu

25.03.2014
Odpady
Ostravané letos nedostanou složenky na zaplacení odpadu

Obyvatelé Ostravy letos nově nedostanou do svých schránek složenku s výzvou k zaplacení poplatku za svoz komunálního odpadu, který je ve městě 498 korun za osobu a rok. K rušení složenek město přistoupilo především kvůli úsporám peněz za jejich rozesílaní, které ročně stálo zhruba milion korun, řekla dnes novinářům mluvčí radnice Andrea Vojkovská.

Podle ní město dlouhodobě sleduje způsob úhrady poplatků. "Přibývá těch, kteří pro úhradu těchto služeb využívají bankovních převodů, respektive bezhotovostních převodů. Navíc z rozesílaných složenek se až čtvrtina vracela zpátky z důvodu nedoručení," uvedla Vojkovská.

Z celkového počtu 142.000 poplatníků, který zahrnuje jednotlivce i celé rodiny využívající jeden variabilní symbol, se u 58.000 poplatek strhává prostřednictvím inkasa SIPO, dalších 45.000 využívá k platbě banku a 13.000 platí osobně.

"Pro 26.000 poplatníků, kteří využívali k platbě složenky, jsme připravili možnost získání variabilního symbolu prostřednictvím e-mailu, telefonicky anebo osobně," uvedla Vojkovská. Informace o variabilním symbolu, který zůstává totožný jako v loňském roce, mohou lidé získat na bezplatné lince 844 12 13 14, případně mohou kontaktovat pracovnice oddělení daní a cen magistrátu nebo o něj požádat prostřednictvím e-mailové adresy komunalniodpad@ostrava.cz. Poplatek musí být uhrazen do 30. června.

Celkové náklady na odpadové hospodářství Ostravy v loňském roce činily více než 170 milionů korun. Na poplatku od občanů bylo vybráno přes 126 milionů korun, zbytek město doplatilo ze svého rozpočtu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí