zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Peugeot uvádí v praxi systém firemního sdílení automobilů

09.04.2014
Doprava
Peugeot uvádí v praxi systém firemního sdílení automobilů

Televizní společnost TF1 bude první firmou, která společně se společností VULOG zavede službu sdílení automobilů využívající vozy skupiny PSA Peugeot Citroën vybavené technologií usnadňující sdílení automobilů se zárukou a homologací výrobce.

VULOG, největší francouzský dodavatel technologií pro sdílení automobilů, poskytne společnosti TF1 své řešení "end-to-end", od elektronického zařízení zabudovaného do vozu přes Back Office po mobilní aplikaci. Tato ve Francii jedinečná služba je určena pro novináře televizního kanálu TF1 a bude spuštěna v průběhu května. Bude využívat 24 vozů řady Peugeot: 208, 308, 2008, 3008, 5008.

Služba se zárukou a homologací skupiny PSA Peugeot Citroën

Skupina PSA Peugeot Citroën spustila v roce 2013 v Evropě službu sdílení automobilů určenou pro střední a velké vozové parky. Technologie instalovaná ve vozech umožňuje nepřetržitý přístup k vozům bez nutnosti použití klíče díky systému otevírání a zavírání pomocí elektronické karty. Na rozdíl od většiny technologií používaných pro sdílení automobilů byla tato technologie do vozů nainstalována díky spolupráci mezi společností VULOG a inženýry PSA Peugeot Citroën, což je zárukou její kompatibility s elektrickou a elektronickou strukturou vozu. Technologie získala homologaci francouzského Technického svazu automobilového a motocyklového průmyslu UTAC a vztahuje se na ni výrobní záruka, což pro většinu systémů používajících skříňky instalované bez dohledu automobilových výrobců neplatí.

Inovativní služba bez rezervace díky technologii VULOG

Pro větší uživatelskou flexibilitu a svobodu si nebudou muset uživatelé vozy rezervovat předem. Dostupnost vozů uvidí v reálném čase v chytrém telefonu a na obrazovce. Uživatelé si tak budou moci za pomoci aplikace v telefonu zablokovat vůz několik minut předem. Ředitelka obchodní jednotky Vozy a internetové služby skupiny PSA Peugeot Citroën Brigitte Courtehouxová k tomu uvedla: "Naším cílem je rozvíjet nové služby využívající auta s připojením na internet a reagovat tak na nové potřeby našich zákazníků v oblasti mobility. Již od zavedení nouzového volání před deseti lety je skupina PSA Peugeot Citroën průkopníkem internetových služeb. Díky této technologii, která je k dispozici u celé široké řady vozů Peugeot a Citroën, vstoupila skupina na trh s firemním car-sharingem a do roku 2018 by mělo být v Evropě takto sdíleno 300 000 vozů."

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí