zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zkušební provoz a povolení k provozování vodovodu nebo kanalizace

26.06.2014
Čištění odpadních vod
Zkušební provoz a povolení k provozování vodovodu nebo kanalizace

Pokud bude ČOV uváděna do zkušebního provozu, může vodoprávní úřad vyžadovat, aby mu bylo doloženo, kdo bude ve zkušebním provozu provozovatelem?

Dotaz:

Pokud bude ČOV (např. kategorie 500-2000 EO) uváděna do zkušebního provozu, může vodoprávní úřad vyžadovat, aby mu bylo doloženo, kdo bude ve zkušebním provozu provozovatelem? Musí mít tento provozovatel oprávnění k provozování ve smyslu zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích), ve znění pozdějších předpisů, již ke zkušebnímu provozu?

Odpověď:

Zákon o vodovodech a kanalizacích nezná pojem "zkušební provoz". K zahájení provozu - bez ohledu na jeho charakter - je třeba vždy disponovat povolením k provozování vodovodu nebo kanalizace podle § 6 odst. 1 zákona o vodovodech a kanalizacích.

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí