Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Stav a perspektivy rekreačních služeb vlastníků a správců lesa v České republice

22.6.2017, LČR Hradec Králové

Problematika poskytování a hrazení tzv. mimoprodukčních, netržních, funkcí, externalit lesa, či lesních ekosystémů, je značně složitá. Možnost a proces transformace daných funkcí či externalit lesa ze skupiny netržních funkcí lesa do skupiny tržních funkcí lesa (funkcí lesních ekosystémů) je závislá na mnoha aspektech. Funkce lesa mají charakter veřejných statků s různým potenciálem pro uplatnění v rámci trhu. Některé z funkcí, jsou přirozenou součástí trhu (tzv. internality), jiné mají částečný potenciál stát se tržními funkcemi (statky), a některé nemají tržní potenciál. Přitom se výrazně uplatňuje kulturně-historické, sociálně-ekonomické, politické a právní prostředí v rámci příslušných společností, národů a států. Pravděpodobnější možnost tak v prostředí České republiky v reálném časovém horizontu lze vidět v internalizaci ne netržních funkcí lesa, ale dosud netržních služeb polyfunkčního lesnictví do služeb tržních.

Seminář je zaměřen na současný stav, vývoj a perspektivy poskytování rekreačních služeb vlastníky a správci lesních majetků v rámci České republiky. Cílem semináře je seznámení s podstatou rekreačních služeb polyfunkčního lesního hospodářství a jejich perspektivy v rámci ČR, a zejména výměna dosavadních praktických, provozních a právních zkušeností s poskytováním rekreačních služeb na lesních majetcích různých forem vlastnictví v ČR.

Po dopoledním přednáškovém bloku bude v odpolední části pokračovat venkovní pochůzka.

Pořadatel:

Česká lesnická společnost

Základní informace o akci


Název akce: Stav a perspektivy rekreačních služeb vlastníků a správců lesa v České republice
Termín konání akce: 22.6.2017
Místo konání akce: LČR Hradec Králové
Web: http://cesles.cz/odborne-akce/pripravovane-akce

Druh akce: Seminář, školení
Tématické zaměření akce: Les

Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist