zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zápis detergentů klasifikovaných jako nebezpečné do systému CHES (CHLaP)

07.08.2014
Firemní ekologie
Chemické látky
Zápis detergentů klasifikovaných jako nebezpečné do systému CHES (CHLaP)

Zákon nestanoví zvláštní opatření v případě, že je na trh uváděn detergent, který má nebezpečné fyzikálně chemické vlastnosti nebo nebezpečné vlastnosti ovlivňující zdraví (dále jen "nebezpečný detergent").

V takovém případě by byla osoba zodpovědná za uvedení nebezpečného detergentu povinna splnit svou informační povinnost jak podle odst. 1 nebo 2 zákona, tak i podle odst. 3 nebo 4 zákona.

Informační systém tuto situaci řeší možností podat pouze jedno oznámení pro nebezpečný detergent (v informačním systému se ve výběru typu oznámení zvolí možnost "detergent klasifikovaný jako nebezpečný z hlediska fyzikálně chemických vlastností a jeho vlivu nalidské zdraví").

Dle metodického pokynu Ministerstva zdravotnictví k vyhlášce č. 61/2013 Sb.,o rozsahu informací poskytovaných o chemických směsích, které mají některé nebezpečné vlastnosti, a o detergentech poskytne výrobce nebezpečného detergentuinformace jako dovozce nebo následný uživatel podle §22 odst. 1 chemického zákona.Distributor detergentu poskytne rozsah informací z bezpečnostního listu podobně jako dodavatel nebezpečné směsipodle §22 odst. 2 chemického zákona. Do části týkající se chemického složení se uvede jak informace z bezpečnostního listu o nebezpečných složkách, tak výčet složek z uveřejněného datového listu.

Informace se poskytují elektronicky prostřednictvím informačního systému Chemické směsi - CHES, který je dostupný on-line na http://ozn.mzcr.cz. Vstup do systému je umožněn pouze registrovaným uživatelům se sídlem na území EU.

Ing. Martina Stoszková, GRACILIS s.r.o.

www.gracilis.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí