zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prodloužení vodovodu

01.09.2014
Pitná voda
Prodloužení vodovodu

Prodloužení stávajícího vodovodu nebo kanalizace pro veřejnou potřebu.

Otázka

Posuzuje se samostatná stavba prodloužení stávajícího vodovodu (kanalizace) pro veřejnou potřebu samostatně dle ustanovení § 1 odst. 3 zákona o vodovodech a kanalizacích nebo celkově jako součást souboru staveb původního vodovodu (kanalizace) pro veřejnou potřebu?

Odpověď

Zákon č. 274/2001 o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích), ve znění pozdějších předpisů, v § 2 odst. 1 a 2 definuje vodovod jako provozně samostatný soubor staveb a zařízení zahrnující vodovodní řady a vodárenské objekty, jimiž jsou zejména stavby pro jímání a odběr povrchové nebo podzemní vody, její úpravu a shromažďování a kanalizaci jako provozně samostatný soubor staveb a zařízení zahrnující kanalizační stoky k odvádění odpadních vod a srážkových vod (dále jen "odpadní vody"), kanalizační objekty včetně čistíren odpadních vod, jakož i stavby k čištění odpadních vod před jejich vypouštěním do kanalizace.

Vodovod nebo kanalizace pro posouzení toho, zda je pro veřejnou potřebu, se musí posuzovat jako provozně samostatný soubor staveb. Nelze tedy vodovodní řad nebo kanalizační stoku prodlužující, nebo zahušťující síť vodovodu nebo kanalizace posuzovat jako samostatný vodovod nebo kanalizaci kvantitativními ukazateli podle § 1 odst. 3 a 4 zákona o vodovodech a kanalizacích. Vlastnické vztahy nejsou v této věci rozhodující.

Podle výkladu Ministerstva zemědělství č. 22 k zákonu o vodovodech a kanalizacích eagri.cz

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí