zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká inspekce životního prostředí nelegálně dovezené exempláře zabaví

19.02.2015
Příroda
Šlendryján
Česká inspekce životního prostředí nelegálně dovezené exempláře zabaví

Na konci ledna odhalili středočeští celníci v zásilce dovoz stovek živočichů včetně exotických motýlů a ještěrů. Jednalo se například o čtyři exotické motýly (Ornithoptera priamus) a dva neživé ještěry - varana indického (Varanus indicus) a scinka novoguinejského (Tribolonotus novaeguineae), kteří byli dovezeni z Papuy Nové Guineje. Pracovníky České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kteří na případu s celníky spolupracují, bylo určeno, že se v některých případech jedná o chráněné exempláře uvedené v mezinárodní úmluvě CITES, u kterých musí být předloženo povolení.

Celá zásilka obsahovala i stovky jiných živočichů, které ale nepodléhají mezinárodní úmluvě CITES. Přesto skončily na dně boxu naplněného lihem nebo zabalené v papírové obálce.

,,Případ je nadále v šetření Celního úřadu pro Středočeský kraj. Česká inspekce životního prostředí nelegálně dovezené exempláře zabaví ve správním řízení. Stejnému subjektu jsme už v minulosti pravomocně zabavili nelegálně dovážené exempláře živočichů a uložili pokutu pět tisíc korun," řekla Radka Burketová, mluvčí ČIŽP.

Fotografie:

motýli_1.jpg

motýli_2.jpg

ještěři_1.jpg

(Zdroj: Celní úřad pro Středočeský kraj)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí