zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotaz: Prodloužení doby platnosti povolení k odběru podzemních vod

22.08.2016
Voda
Dotaz: Prodloužení doby platnosti povolení k odběru podzemních vod

Dotaz:

Na jak dlouhou dobu má vodoprávní úřad prodloužit platnost povolení k odběru podzemních vod, nebyla-li v návrhu žadatele konkrétní doba uvedena?

Odpověď:

I prodloužení platnosti povolení k nakládání s vodami může být vydáno pouze na návrh. Jedná se o návrhové řízení. Aby takový návrh byl úplný, je třeba, aby byl řádně vymezen - jedná-li se tedy například o návrh na prodloužení doby platnosti povolení, musí být jednoznačně uvedeno, o jak dlouhou dobu chce žadatel povolení prodloužit. To je důležité i proto, že v řízení budou s velkou pravděpodobností další účastníci, kteří budou hájit svá práva, a musí tedy vědět, jak přesně návrh zní. Pokud návrh neobsahuje dobu, na kterou má být povolení prodlouženo, nemůže ji stanovit vodoprávní úřad sám. Vodoprávní úřad bude v takovém případě postupovat podle § 45 odst. 2 správního řádu a vyzve žadatele k odstranění vad, popř. odstranit vady pomůže (což ovšem neznamená, že jednu z nezbytných náležitostí žádosti vyplní za žadatele sám ...).

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
11. 2019
20.11.2019 - Seminář, školení
Brno, ApS Brno s.r.o.
INISOFT s.r.o.
5
12. 2019
5.12.2019 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
11
12. 2019
11.12.2019 - Seminář, školení
Praha, Occidental Five
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí