zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Recyklace + dopravní hřiště = Recykliště

30.08.2016
Doprava
Obecné
Odpady
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Urbánní ekologie
Zdraví
Recyklace + dopravní hřiště = Recykliště

Již podruhé se letos týmy strážníků Městské policie Brno aktivně zúčastnily úklidů v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Vyvrcholením úspěšné spolupráce s pořadateli úklidů je společná organizace prvního ročníku akce nazvané Recykliště...

Akce proběhne třetí zářijový víkend, konkrétně v neděli 18.9., na nově zrekonstruovaném dopravním hřišti Riviéra v Brně - Pisárkách.

Zváni jsou především juniorští návštěvníci, kteří se chtějí dovědět něco o mapování černých skládek a jejich úklidech, zpětném odběru vysloužilých elektrospotřebičů (přítomny budou se svými interaktivními stánky kolektivní systémy zpětného odběru Elektrowin a Ecobat), o systému sběru tříděného odpadu a sběrných střediscích ve městě Brně (za účasti společnosti SAKO) až po informace o vesmírném odpadu (díky zástupcům brněnské Hvězdárny a planetária).

policie

To, že organizátoři cílí na zvyšování povědomí o problematice odpadů u mladé generace není náhoda. "Letos na jaře se nám podařilo zapojit do úklidů skoro 50 000 dětí a více jak 340 škol. Osobně věřím, že když si děti samy uklidí nepořádek ve svém okolí, tak již nikdy v budoucnu žádný odpad do přírody nevyhodí. Akce Recykliště je pokračováním osvětových aktivit směrem k mladší generaci, které hodláme do budoucna rozvíjet" sdělil organizátor akce Miroslav Kubásek.

Pro mladší i starší děti mají organizátoři nachystánu ,,recyklační" soutěž o hodnotné ceny a odměna rozhodně nemine ty, kteří přinesou k odevzdání vysloužilé elektrospotřebiče či baterie. ,,Pokusíme se překonat letitý rekord v jejich množství vybraném od veřejnosti během jediné akce", řekl nám další z organizátorů akce Radek Janoušek. Po celý den bude k dispozici atraktivní dopravní hřiště s jeho zázemím a tahákem bude jistě i skákací hrad nebo možnost svezení na poníkovi v ZOOkoutku (možná přijde i lama...:-).

,,Akci jsme také chtěli pojmout i jako poděkování pro organizátory letošních úklidových akcí z Brna a okolí, pro které máme nachystané odměny ve formě volných vstupenek do wellness centra, na hvězdárnu a do ZOO a odpoledne předáme společně se zástupci fy Canon ceny výhercům fotosoutěže z letošních úklidů. Na závěr pak proběhne zasazení prvního z 50-ti stromů, které plánujeme v městě Brně ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno u příležitosti premiéry filmu "Život stromů" vysadit." dodal Kubásek.

Proto neváhejte, sbalte kola, odrážedla, kolečkové brusle, vysloužilé baterie či drobné elektrospotřebiče a vyrazte v neděli 18. září se svými ratolestmi na dopravní hřiště na Riviéru, nudit se určitě nebudete...

Program najdete na www.Recykliste.cz

dopravní

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí