zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti v Želešicích se kvůli azbestu budou učit v provizoriu

19.12.2016
Ekologické vzdělání a výchova
Šlendryján
Zdraví
Děti v Želešicích se kvůli azbestu budou učit v provizoriu

Děti v Želešicích na Brněnsku se ve středu po neplánovaném volnu vrátí do lavic, čeká je ovšem jen zkrácená výuka v náhradních prostorách. Budovu školy v ulici 24. dubna obec o víkendu uzavřela kvůli naměřeným zvýšeným hodnotám azbestu. Výsledky kontrolních měření budou příští týden, řekla ČTK ředitelka školy Dagmar Fránková. Po zdroji azbestu pátrají hygienici.

Podle aktuálních plánů, platných prozatím od středy do pátku, budou mít žáci na druhém stupni vyučování zkráceno na čtyři hodiny, na druhém stupni na pět hodin. Zázemí najdou v druhé ze želešických škol, která vyčlení pět tříd.

Vedení uzavřené školy také pro děti připravuje náhradní program - třeba návštěvy divadel, uvedla ředitelka. Družina podle informací na webu školy využije ještě prostory fary, kapacita je ale omezená.

Uzavření budovy školy platí od pondělka do odvolání, uvádí obec na svém webu s poukazem na překročení limitů. Hygienici do budovy zamíří ve středu. "Celou školu projdeme a zjistíme, odkud by se případně mohl azbest do ovzduší dostávat," citovala Mladá fronta Dnes Hanu Pokornou, ředitelku sekce ochrany a podpory veřejného zdraví jihomoravské hygienické stanice.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí