zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma CG Komunální servis zatajila informace o nebezpečném palivu. Dostala pokutu 400 tisíc korun

06.01.2017
Chemické látky
Šlendryján
Firma CG Komunální servis zatajila informace o nebezpečném palivu. Dostala pokutu 400 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 400 tisíc korun společnosti CG Komunální servis s.r.o. se sídlem v Praze za to, že odmítla ČIŽP sdělit, jak naložila s nebezpečnými palivy, které odebrala od firmy EKOTERMEX, a.s. z Pustiměřských Prus na Vyškovsku.

Toto palivo s nebezpečnými chemickými vlastnostmi bylo vyrobené z odpadů a bez zákonných dokladů uvedené na trh v ČR společností EKOTERMEX, a.s., které za to inspektoři již dříve uložili pokutu (více v dřívější tiskové zprávě zde http://www.cizp.cz/Firma-EKOTERMEX-nedodala-informace-o-nebezpecnem-palivu-Dostala-pokutu-200-tisic-korun.html).

V souvislosti s touto dříve uloženou pokutou proto chtěli inspektoři ČIŽP zkontrolovat také odběratele těchto nebezpečných paliv, společnost CG Komunální servis s.r.o. ,,Tato pražská společnost však na naši výzvu k předložení dokladů a poskytnutí informací o dalším toku těchto paliv nereagovala. Ani po urgenci nesdělila, jak a komu tyto směsi s nebezpečnými chemickými vlastnostmi předala, nebo jak je použila. Tím se dopustila porušení chemického zákona a také porušení zákona o kontrole, za což jsme jí uložili pokutu 400 tisíc korun," uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

Proti pokutě uložené inspektory ČIŽP se firma CG Komunální servis odvolala, Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a rozhodnutí ČIŽP potvrdilo.

,,Zatajování informací o výrobcích s nebezpečnými látkami znemožňuje sledovat jejich pohyb a kontrolovat nakládání s nimi. Představuje to velké riziko pro životní prostředí, což nelze tolerovat. To zdůraznilo také ministerstvo životního prostředí, podle kterého je neposkytnutí požadovaných informací vysoce společensky nebezpečné, neboť došlo ke zmaření účelu kontroly," řekl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí