zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Barcelona chce snížit počet holubů, bude jim dávat antikoncepci

26.02.2017
Šlendryján
Urbánní ekologie
Barcelona chce snížit počet holubů, bude jim dávat antikoncepci

Barcelonská radnice zahájila tažení proti přemnoženým holubům ve městě - bude je krmit kukuřicí, do níž přidá speciální ptačí antikoncepci. Podle listu El País představila radnice druhého největšího španělského města nové opatření tento týden.

V současné době je v metropoli Katalánska Barceloně asi 85.000 holubů, kteří podle radnice představují riziko pro zdraví obyvatel i turistů a poškozují také památky ve městě.

Radnice rozmístila do ulic 40 krmítek, která připomínají odpadkové koše. Je v nich ale speciální směs krmiva pro holuby. Starostka města Ada Colauová očekává, že díky novému opatření se počet holubů v Barceloně už první rok sníží asi o 20 procent.

Podobná metoda se podle listu El País osvědčila například v italském Janově. Už v roce 2001 začali holubům míchat antikoncepci do potravy také v rakouském Linci, kde se za deset let počet holubů snížil na polovinu.

Předpokladem vyšší úspěšnosti je ale podle barcelonské radnice spolupráce obyvatel a turistů, kteří by holuby neměli krmit.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí