zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravské studio ČT uvede nové díly pořadu Klenoty naší krajiny

29.04.2017
Příroda
Ostravské studio ČT uvede nové díly pořadu Klenoty naší krajiny

Ostravské studio České televize připravilo osm nových dílů cestopisného pořadu Klenoty naší krajiny, který se věnuje výjimečným lokalitám v chráněných krajinných oblastech na českém území. Průvodce, kterým je i ve třetí řadě série herec Miroslav Vladyka, divákům představí například Poodří či Šumavu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ostravského studia ČT Kristina Kačmarská. První díl věnovaný Slavkovskému lesu uvede program ČT2 4. května ve 21:30.

V Česku je 26 chráněných krajinných oblastí. Zahrnují všechny podoby české krajiny, od nížin přes lužní lesy až po skalní města či vysoká pohoří. Tyto lokality zaujímají celkem 11.000 kilometrů čtverečních, což je čtrnáct procent rozlohy České republiky. Autoři cyklu Klenoty naší krajiny postupně představují všechny z nich.

"Smyslem projektu bylo sestavit audiovizuální mapu české krajiny, tedy českých chráněných krajinných oblastí. A do této mapy zasadit příběhy, osudy a tradice s krajinou a přírodou spojené. Máme pocit, že se nám to povedlo," řekl dramaturg ostravského studia Josef Albrecht. Třetí série putování začne ve Slavkovském lese a diváci postupně uvidí díly věnované Poodří, Českému krasu, Šumavě, Brdům, Lužickým horám, Českému lesu a Blaníku.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí