zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

UPŘESŇUJÍ SE PRAVIDLA PODPORY V 58. VÝZVĚ PRO ŽADATELE V OBLASTI ZEMĚDĚLSKÉ PRVOVÝROBY

28.08.2017
Zemědělství
UPŘESŇUJÍ SE PRAVIDLA PODPORY V 58. VÝZVĚ PRO ŽADATELE V OBLASTI ZEMĚDĚLSKÉ PRVOVÝROBY

Dovolujeme si informovat žadatele z řad zemědělských prvovýrobců, kteří se chystají podat žádost o podporu do 58. výzvy OPŽP (SC 4.2), že ke dni 25. 8. 2017 došlo ke změně výzvy, spočívající v upřesnění způsobilosti výdajů a mechanismu poskytování podpory pro aktivitu 4.2.4 Předcházení, minimalizace a náprava škod způsobených zvláště chráněnými druhy (ZCHD) živočichů.

Upřesňují se způsobilé výdaje pro péči o psa pasteveckého plemena v případě opatření pro předcházení škodám způsobených zvláště chráněnými druhy velkých šelem.

S ohledem na nově vydanou notifikaci Evropské komise, která konstatuje, že opatření na prevenci a nápravu škod způsobených ZCHD zakládají veřejnou podporu, je možné podpořit tyto projekty pouze v režimu ,,de minimis". Toto omezení se týká žadatelů, kterými jsou podniky činné v odvětví zemědělské prvovýroby. Čerpání dotace je v jejich případě umožněno prostřednictvím Nařízení Komise (EU) č. 1408/2013. Bližší informace k podpoře de minimis jsou uvedeny v platné verzi Pravidel pro žadatele a příjemce podpory z OPŽP.

Celý text upravené 58. výzvy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí