zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ NET4GAS A ČSOP MALUJ A BUĎ BLÍŽ PŘÍRODĚ OPĚT PŘILÁKALA VÍCE NEŽ STOVKU ŠKOLÁKŮ DO PŘÍRODY

26.09.2017
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
 VÝTVARNÁ SOUTĚŽ NET4GAS A ČSOP MALUJ A BUĎ BLÍŽ PŘÍRODĚ OPĚT PŘILÁKALA VÍCE NEŽ STOVKU ŠKOLÁKŮ DO PŘÍRODY

Společnost NET4GAS uspořádala letos spolu s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) pro děti už šestý ročník výtvarné soutěže ,,Maluj a buď Blíž přírodě". Autoři vítězných obrázků ze třech věkových kategorií se spolu se svými spolužáky a učiteli vydali na začátku školního roku do přírody s průvodcem nebo navštívili záchrannou stanici pro zraněná zvířata. ,,Jedním z cílů programu NET4GAS Blíž přírodě, který letos slaví své desáté výročí, je přilákat veřejnost do přírody a vzbudit v ní zájem o její ochranu a posílit úctu k ní," řekla Zuzana Kučerová ze společnosti NET4GAS. ,,Do soutěže dorazilo letos celkem 130 obrázků, okolo osmdesáti dětí pak s námi vyrazilo na výlet", dodává.

,,Ekologická výchova je jedním z pilířů činnosti Českého svazu ochránců přírody. Přidanou hodnotou je pak práce s dětmi přímo v terénu - odtud si totiž nejvíce odnesou. Snažíme se, aby vybrané exkurze pro výherce byly nejen naučné, ale hlavně zábavné a děti si z nich odvezly zážitek, na který nezapomenou." uvedla Kateřina Adámková z ČSOP. Vedle cen, které se hodí do přírody, a předplatného časopisu Naše příroda pro vítěze, si tak děti odnesly zážitky z výletu a mnoho užitečných informací. Například jak postupovat při nalezení zraněného zvířete či opuštěného mláděte v přírodě, jak a proč se kroužkují ptáci nebo jak staví bobři své hrady na naučné stezce Vodní svět v Českém lese.

Tři věkové kategorie zahrnovaly děti předškolních tříd mateřských škol, žáky 1. - 3. tříd základních škol a žáky 4. - 6. tříd základních škol. Soutěžící měli za úkol vyrazit do přírody a namalovat některou z přírodních lokalit zpřístupněných ČSOP v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, zveřejněných na internetových stránkách www.blizprirode.cz. Portál slouží jako komunikační platforma programu NET4GAS Blíž přírodě, kde můžete najít informace nejen o lokalitách, které děti v soutěži malovaly, ale i o dalších tuzemských přírodních zajímavostech.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí