zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prostějov kvůli černým skládkám uvažuje o nákupu fotopastí

08.03.2018
Obec, město
Odpady
Šlendryján
Prostějov kvůli černým skládkám uvažuje o nákupu fotopastí

Prostějovská radnice uvažuje o instalaci fotopastí v biokoridoru Hloučela, protože v této přírodní lokalitě sloužící k relaxaci obyvatel v poslední době vzniká velký počet černých skládek. Fotopasti by mohly původce nepořádku odhalit, řekl ČTK primátorčin náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko). O nákupu fotopastí ale radní zatím nerozhodli.

"Nepořádek doslova nestačíme uklízet. Lidé nám jej vytváří nejen na pozemcích města, ale také v lokalitách, které patří Povodí Moravy," uvedl Pospíšil.

Lidé na černé skládky v biokoridoru Hloučela vyhazují staré matrace, krabice, různé nádoby i kusy nábytku. "Někdy to vypadá, jako by si zde někdo chystal letní bydlení," podotkl Pospíšil, podle kterého se černé skládky ve spolupráci s Povodím Moravy zatím daří likvidovat.

Úklid je ale podle Pospíšila poměrně náročný a město stojí peníze. Pospíšil míní, že fotopasti by mohly pomoci odhalit viníka a pořízené obrazové záznamy by mohly být podkladem při rozhodování o uložení sankce.

Biokoridor Hloučela na severním okraji Prostějova tvoří sedm kilometrů dlouhý pás parkových, lesoparkových i přírodních porostů podél dolního toku Hloučely.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí