zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. již podruhé obhájila certifikát EMAS

25.07.2018
EMS
Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. již podruhé obhájila certifikát EMAS

Řada organizací a firem dnes zvažuje dopady svých činností na životní prostředí a zahrnuje kroky vedoucí k environmentálně odpovědnému chování do firemní politiky. Jedním z nástrojů, které environmentálně šetrné chování firmám usnadňuje, je EMAS (Eco Management and Audit Scheme). EMAS je dobrovolným nástrojem ochrany životního prostředí, jehož zavedením se organizace zavazuje k omezování negativních vlivů na životní prostředí, a to nad rámec legislativních požadavků. Organizace, která splní požadavky systému, získá od Ministerstva životního prostředí certifikát EMAS.

Jednou z organizací se zavedeným EMAS je Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., která certifikát poprvé získala již v roce 2012 a letos jej podruhé obhájila. Společnost tímto krokem potvrdila, že dbá na ochranu životního prostředí a při produkci výrobků či poskytování služeb zvažuje dopady na životní prostředí. Prezident společnosti Donghwan Yang převzal dne 26. 6. 2018 certifikát EMAS od náměstka ministra životního prostředí Jana Kříže. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. je první organizací s EMAS nejen z celé celosvětové skupiny Hyundai Motor Company, ale i z celého koncernu Hyundai.

Od začátku roku 2018 obnovily certifikát EMAS další čtyři společnosti - VCES a.s., Hochtief CZ a.s., Subterra a.s. a Metrostav a.s. EMAS je zaváděn organizacemi napříč odvětvími, je určen jak pro výrobní podniky a organizace provozující činnost v soukromé sféře, tak i pro organizace státní a veřejné správy. Systém je přínosem především pro životní prostředí, ale přispívá rovněž k úsporám v oblasti spotřeby energií, vody, materiálu, navíc snižuje také produkci odpadů a s ním spojených poplatků.

Více se o systému EMAS dozvíte zde https://emaseu.cz/

Zdroj: CENIA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí