zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový dokument upozorňující na změny klimatu Wild Edens: Turkey měl premiéru v Ankaře

08.12.2018
Příroda
Nový dokument upozorňující na změny klimatu Wild Edens: Turkey měl premiéru v Ankaře

Premiéra nového dokumentu Wild Edens: Turkey, druhého dílu dokumentárního seriálu věnovaného problémům přinášeným klimatickými změnami, proběhla v turecké Ankaře. Snímek se zaměřuje na unikátní faunu a flóru Turecka například na Kavkazu, v oblasti Středozemního moře a v mokřadech v provincii Kars. Dokument přináší Rosatom a od prosince bude vysílán na televizní stanici National Geographic.

Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom patří mezi přední světové producenty bezpečné a čisté energie a je hluboce znepokojena hrozbami spojenými s globální změnou klimatu.

,,V první řadě chceme upoutat pozornost mezinárodní společnosti na to, jak bohatá je krása přírody. Za druhé chceme připomenout, že může padnout za oběť ničivým důsledkům lidské činnosti. Náš film ukazuje křehkost ekosystému a důležitost zapojení každého z nás do záchrany naší planety," řekl Kirill Komarov, první náměstek generálního ředitele Rosatomu, během premiéry dokumentu.

Účastníkům premiéry vzkázala Freida Pinto, ambasadorka projektu, formou videa: ,,Věřím, že tento projekt je velmi důležitý z celé řady důvodů. Je důležitý, protože nám všem ukazuje krásu světa přírody, která byla po mnoho let skryta před lidskými zraky. A je také důležitý, protože upozorňuje na rizika, kterým budeme čelit, když nebudeme klimatickým změnám přikládat dostatečnou pozornost."

Andrew Zikking, producent dokumentárního seriálu ze společnosti Off the Fence, uvedl:

,,Ač je náš film součástí kampaně Wild Edens upozorňující na změny klimatu, není jeho cílem jen natočit likvidaci habitatů některých živočišných druhů a ničení životního prostředí. Chtěli jsme zachytit a ukázat krásu ohromující a pestré divoké přírody Turecka a zároveň poukázat na skutečný kontext a na to, co může být ztraceno. Chtěli jsme pomocí několika nejohroženějších druhů představit příběh těchto křehkých ekosystémů. A to zblízka a během důležitých okamžiků jejich životního cyklu. Během páření, lovu nebo snahy o přežití."

Film byl natáčen 3 měsíce společností Off the Fence a bude vysílán společností National Geographic v několika zemí Evropy a Afriky.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí