zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Praze se opět chystá žákovská ornitologická konference

21.11.2019
Příroda
V Praze se opět chystá žákovská ornitologická konference

Po úspěšném prvním ročníku před dvěma lety připravuje Česká společnost ornitologická v letošním školním roce další žákovskou ornitologickou konferenci pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol. Účastníci budou mít příležitost prezentovat výsledky své badatelské činnosti, zlepšit si komunikační dovednosti, čerpat nové zkušenosti a setkat se s podobně naladěnými vrstevníky.

,,Na předchozí konferenci měli žáci velmi pěkně připravené a zpracované přednášky i postery, po každé přednášce se rozběhla živá debata. Při přednášce Tomáše Grima o kukačkách - opeřených bohémech bez zodpovědnosti, diváci již nevydrželi čekat na závěr a živě se diskutovalo již v průběhu prezentace," vzpomíná Gabriela Dobruská z České společnosti ornitologické (ČSO). ,,To nás vedlo k myšlence zařadit žákovskou ornitologickou konferenci mezi pravidelné akce ČSO," dodává Dobruská. Druhý ročník konference se uskuteční 18. května 2020 v Toulcově dvoře, zájemci se na ni mohou přihlásit do 31. ledna 2020 na www.birdlife.cz/zakovska-konference-2020.

Jednotlivé příspěvky musí mít spojitost s ptačí tématikou, výsledky své práce budou žáci prezentovat formou posteru nebo ústně. ,,Abychom mohli včas sestavit program a připravit sborníky, jak se na řádnou konferenci sluší, potřebujeme mít v rámci přihlášky nahlášená i témata příspěvků," doplňuje organizátorka žákovské konference Katarína Slabeyová z ČSO. Příspěvky žáků budou proloženy vstupy odborníků, které účastníkům přiblíží vědeckou práci. Perličkou na závěr bude soutěž o nejlepší příspěvek a terénní vycházka s ukázkou kroužkování ptáků.

Všechny potřebné informace, tipy na vlastní badatelskou činnost i přihlášku najdou zájemci na www.birdlife.cz/zakovska-konference-2020. Informace budeme průběžně doplňovat. Konání konference bylo podpořeno Hlavním městem Prahou.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí