zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Několik tipů na přírodní látky, které vás budou bavit

28.11.2020
Ekostyl
Několik tipů na přírodní látky, které vás budou bavit

Výroba vlastních oděvů patří mezi velmi oblíbené kratochvíle mnohých z nás. A není se čemu divit. Vždyť můžete dát vzniknout opravdu zajímavých věcem, které dokážou zaujmout. Otázkou ovšem zůstává, z jakého materiálu se vyplatí něco ušít či uplést. Alternativ je poměrně hodně. Optimální jsou samozřejmě hlavně ryze přírodní materiály. Které se využívají nejčastěji? To vám prozradíme v následujících řádcích. Alternativ je vcelku dost.

Bavlna jako nadčasová klasika

Přesně tak, jakousi stálici na trhu s různými látkami představuje určitě právě bavlna. Důvodů pro její pořízení by se dala najít spousta. V první řadě je třeba uvést maximální pohodlí, jež nabízí. Jde o zcela všestranný materiál se vším všudy. Vybírat si lze mnohé látky s motivem i bez něj. Určitě se při pohledu na takovéto oblečení budete bavit. Bavlna se mimo jiné vyznačuje také měkkostí a prodyšností. Nakoupit ji můžete i online, v internetovém obchodě Bubulakovo.cz najdete bavlnu v mnoha variacích.

Klasický len

Právě tato přírodní látka je typická maximální vzdušností a lehkostí. Také velmi příjemně chladí. Tím pádem se člověk tak nepotí a na oděvech nezůstávají nevzhledné fleky. Čím vícekrát jsou navíc oděvy vyprány, tím jsou měkčí, což je příjemné. Ušít si ze lnu lze prakticky cokoli, nejčastěji sukně, šaty, kalhoty a mnohé jiné oděvy.

Svetrovina

Za zmínku stojí bezesporu také svetrovina. Jedná se o velmi zajímavý materiál, který se vyznačuje příjemným dotekem a také spoustou zajímavých barev. Ideální je svetrovina právě pro výrobu svetrů nebo mikin, jež budou sloužit především v chladnějším období. Zahřeje dokonale a budete v ní vypadat stylově. Možností výroby jakýchkoli oděvů z tohoto materiálu je spousta. Záleží jen na vaší kreativitě.

Zdroj obrázku: Bubulakovo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí