zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čmelák hledá dobrovolníky

15.05.2021
Ekostyl
Příroda
Čmelák hledá dobrovolníky

Příroda se probouzí a spolek Čmelák začíná shánět dobrovolníky na údržbu mnoha přírodních lokalit, o které se stará v Libereckém kraji. Lidé se mohou zapojit do údržby mokřadů, kosení vzácných luk nebo výsadeb stromů.

,,Každý z nás má možnost pomoci přírodě, kdekoliv ve svém okolí. Mnozí jen neví jak na to, a právě to bychom rádi změnili. Kromě zapojení do praktické ochrany přírody přímo v Libereckém kraji, nově zavádíme podporu pro všechny nadšence, kteří by rádi začali pomáhat přírodě ve svém okolí po celé České republice. Zapojit se může opravdu každý, protože i malá snaha se cení." říká Jana Bujoková, ředitelka organizace.

V letošním roce se Čmelák ve spolupráci s Institutem pro udržitelný rozvoj získat podporu Norských fondů ve třech oblastech praktické ochrany přírody, v kraji by měly vzniknout desítky nových tůní, obnovených luk a míst s výskytem vzácných tisů. Do všech projektů se mohou zapojit právě i dobrovolníci.

,,Za 27 let naší činnosti se do našich aktivit zapojilo již více než 15 tisíc dobrovolníků, bez nich bychom zvládli mnohem méně. Hodně nám pomáhají i dobrovolníci z firem, které věnují jeden den v roce právě práci pro přírodu. Nabízíme jim možnost vyčistit si hlavu a udělat zároveň něco pro přírodu" říká předseda spolku Jan Korytář.

Zájemci o spolupráci se Čmelákem se mohou hlásit přes web www.cmelak.cz, facebookové stránky https://www.facebook.com/cmelak.cz nebo email info@cmelak.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí