zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Informace odboru ochrany vod Ministerstva životního prostředí o hydrometeorologické situaci dne 17. 10. 2002 v 9:00 hod.

17.10.2002
Voda
Informace odboru ochrany vod Ministerstva životního prostředí o hydrometeorologické situaci dne 17. 10. 2002 v 9:00 hod.
Meteorologická situace: Do dnešního rána byly srážkové úhrny v povodí Mže do 18 mm, v povodí Lužnice a Otavy 2 – 7 mm, v povodí Labe 5 – 13 mm, na ostatním území max. 5 mm. Přes západní Čechy bude dnes postupovat studená fronta k východu a nad Alpami se začne vlnit. Bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku srážky jen ojediněle. Dnes se předpokládají srážkové úhrny v jižních a jihozápadních Čechách do 10 mm, v Beskydech 5 – 20 mm, na ostatním území 2 – 10 mm. V dalších dnech se předpokládá slábnutí srážkové činnosti Hydrologická situace: Povodí Vltavy: II. SPA Lužnice Klenovice I. SPA Nežárka Lužnice Blanice Vltava Lásenice Bechyně Heřmaň Vraný-na odtoku vlivem upouštění vltavské kaskády Na základě předpokládaného vývoje počasí se zhoršení povodňové situace nepředpokládá. Ing. Jaroslav Kinkor ředitel odboru ochrany vod MŽP
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí