zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Strahovském klášteře ministr Ambrozek udělil tři nové ekoznačky

25.11.2003
EMS
Ve Strahovském klášteře ministr Ambrozek udělil tři nové ekoznačky
Ve čtvrtek udělil  ministr životního prostředí Libor Ambrozek dalším třem firmám certifikát, opravňující je užívat pro některé jejich výrobky ekoznačku Ekologicky šetrný výrobek. Dnešním dnem je tedy překonána hranice 300 označených výrobků, které splnily kritéria ekoznačky. Existuje již 31 výrobkových kategorií, v nichž uspělo 65 firem.

 Jde o následující výrobky:

 REAL WC čistič – bezfosfátový přípravek se sníženou stékavostí, určený pro čištění sanitární keramiky. Je velmi účinný při odstraňování vodou nerozpustných usazenin a rzi. Má velice dobrou biologickou rozložitelnost a nízkou ekotoxicitu.

REAL je třetím výrobkem, pro který ZENIT Čáslav získává ekoznačku. Stává se tak nejúspěšnějším výrobcem v kategorii tekutých čisticích prostředků, v níž je označeno celkem devět výrobků.

Výrobce:  ZENIT Čáslav spol. s r.o., http://www.zenitldt.cz.

 VAILLANT  ECOTEC a ECOCOMPACT – závěsné kondenzační plynové kotle německého výrobce firmy Vaillant, které jsou také držiteli německé ekoznačky \"Modrý anděl\", mají velmi nízký obsah škodlivin ve spalinách a dosahují vysoké účinnosti v kondenzačním provozu. Firma Vaillant GmbH ze SRN je mnohonásobným držitelem ekoznačky SRN \"Modrý anděl\". Plynové kotle dovážené na náš trh společnost Vaillant pravidelně přihlašuje k hodnocení kritérií stanovených pro ekologicky šetrný výrobek a v současné době je dvojnásobným držitelem ekoznačky.

Dovozce: Vaillant spol. s r.o., Praha, http://www.topnatechnika.cz.

 VIADRUS HERKULES ECO – automatický teplovodní kotel na spalování biomasy, tedy pelet ze slisovaných dřevěných pilin, odřezků, případně i kůry nebo slámy. K jeho přednostem patří vysoká účinnost a také ekologické parametry spalování.

ŽD Bohumín, závod VIADRUS je již devítinásobným držitelem ekoznačky. Dosavadní označené kotle, ať již stacionární s atmosférickým hořákem nebo závěsné, spalují zemní plyn. Viadrus Herkules ECO je prvním označeným kotlem na spalování biomasy od tohoto českého výrobce.

Výrobce:  Železárny a drátovny a.s., závod topenářské techniky VIADRUS Bohumín, http://www.viadrus.cz.

 Další informace:
http://www.ekoznacka.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí