zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejvíc peněz na krajinotvorné programy

13.01.2004
Příroda
Nejvíc peněz na krajinotvorné programy

Ministerstvo životního prostředí bude v roce 2004 disponovat částkou více než čtyři miliardy korun, což je o něco více než v letošním roce i letech minulých. Prioritou jsou podle ministerstva především investice do zlepšování přírodního prostředí v rámci krajinotvorných programů.

Ministerstvo na ně vynaložit 810 milionů korun, z toho půjde kolem 500 mil. na revitalizaci říčních systémů a dokončení rozestavěných drobných vodohospodářských děl.

Na další stavby ve prospěch krajiny vydá resort zhruba 199 milionů korun. Český hydrometeorologický úřad dostane 250 mil. korun na modernizaci předpovědní a výstražné služby. Tyto výdaje zřejmě navazují na dvě velké povodně, které naše území postihly v minulých letech.

Z celkové částky dostanou celkem 100 milionů správy chráněných oblastí. Se stejnou částkou se počítá na programy spolufinancované Evropskou unií. Do podpory výzkumu a vývoje ministerstvo dá půl miliardy korun.

Do rozvoje své komunikační infrastruktury investuje 200 milionů. Na platy a provoz svých příspěvkových organizací, tedy výzkumných ústavů, správ parků a podobně, počítá resort se zhruba 1,6 miliardy korun.

Nevládní neziskové organizace specializující se na ekologii mohou příští rok od ministerstva počítat s 20 miliony korun na podporu svých aktivit.

ZDROJ: ODPADY

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí