zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chtějí ochránit region od povodní

03.02.2004
Voda
Chtějí ochránit region od povodní
Plzeňský kraj představil veřejnosti koncepci studie protipovodňových opatření. Plán ochrany tvoří pro kraj soukromá firma, ale podílet by se na něm měly jednotlivé obce a města v regionu. Cílem je zmapovat kritická místa a navrhnout způsob odstranění bariér, které mohou způsobit záplavy.
Na prezentaci dorazili představitelé desítek obcí, odborníci, úředníci i ekologové. \"Jejich spolupráce bude třeba. Studie navrhne soubor opatření pro celý kraj. Pokud by vznikala pouze lokální protipovodňová opatření v jednotlivých obcích, mohla by způsobit problémy na jiných místech,\" uvedla Libuše Kudrnová z firmy Hydroprojekt, která studii tvoří.
Studie má zmapovat místa omezující průtočnost toků. \"Jsou to mosty, lávky, silnice i přírodní bariéry,\" upřesnila Kudrnová. Odborníci chtějí prověřit situaci i na všech rybnících, kterých je v kraji přibližně pět set. \"Je třeba posoudit situaci, o případném ohrožení pravdivě informovat obce a pracovat na snížení rizik,\" doplnil starosta Spáleného Poříčí a člen krajské komise pro životní prostředí Pavel Čížek (nez.).
Hydroprojekt také určí území, která jsou vhodná pro případné zatopení tak, aby ulehčila rozvodněným tokům a zároveň nikoho neohrozila. Obce mohou do koncepce zasáhnout tím, že upozorní na kritická místa a navrhnou své představy řešení.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí