zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká technologie míří do Vietnamu

17.02.2004
Zemědělství
Česká technologie míří do Vietnamu

V rámci rozvojové pomoci ČR dodá do Vietnamu technologii na výrobu ekologického biohnojiva v celkové hodnotě 21 milionů Kč. Výrobní linka pro zpracování drůbežího trusu na organominerální hnojivo bude v provincii Hai Duong, která je vzdálena 60 km od Hanoje a 40 km od největšího vietnamského přístavu Hai Phong.

V této převážně zemědělské provincii chovají 8,5 milionu kusů drůbeže a 178 tisíc kusů prasat. Již nyní probíhá v JČC Strojní dílny s. r. o. České Budějovice výroba strojů a zařízení a první část dodávky technologie již míří do Vietnamu. Do září bude základní výrobní technologie dodána, do konce roku pak proběhne montáž a od 1.ledna 2005 bude zahájen základní zkušební provoz. V roce 2005 se vyrobí, dodá a namontuje dosoušení i expediční zařízení. Plný zkušební provoz celého závodu začne v lednu 2006, kdy se Vietnam stane první zemí ASEAN, která bude vyrábět podle českých patentů a za pomoci české technologie ekologické organominerální hnojivo.

Tato výroba bude trvale propagovat vysokou úroveň, originalitu a nápaditost české vědy, technologie i výrobců v Asii a pomůže Vietnamu nejen zlepšit kvalitu zemědělství, ale také chránit životní prostředí od následků chemických hnojiv. Po zahájení provozu se stane závod v Hai Duong pilotním příkladem pro všechny země ASEAN a je velká pravděpodobnost, že odborníci z Asie po prohlídce fungujícího výrobního zařízení projeví zájem o tuto špičkovou českou technologii vyrobenou podle patentů výrobního družstva Ekobioprogres a podle technické dokumentace Agroprojektu. Realizátor akce JČC Strojní dílny pověřily marketingovou firmu WMC, která se specializuje na Vietnam a prezentuje tam 65 českých výrobců.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí