zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EMS v České republice v roce 2003

08.03.2004
EMS
EMS v České republice v roce 2003
Počet podniků s certifikovaným systémem environmentálního řízení (EMS) v České republice v roce 2003 opět významně narostl.

Počet podniků s certifikací podle normy ISO 14001 se zvýšil o 245 (z 366 na 611), podle EMAS byla zaregistrována jedna nová organizace (ŽS Brno, a.s. - závod Energetické a ekologické stavitelství).

Z hlediska oborového členění byl největší nárůst certifikací zaznamenán ve stavebnictví, které se tímto vyšplhalo na vrchol odvětvové statistiky. Za ním následují výroba elektrických a optických přístrojů (kód DL) a výroba kovů a kovodělných výrobků (DJ). Významný nárůst zaznamenaly též obory: gumárenský a plastikářský průmysl (DH), nakládání s odpady (O) a poradenské služby, průzkumy a sanace (K). Vůbec poprvé došlo k certifikaci podniku kožedělného průmyslu a orgánu veřejné správy (Městský úřad Vsetín - viz článek).

Významným trendem je narůstající zájem malých a středních podniků o EMS. Zatímco na počátku roku tvořily téměř 50% všech certifikací velké podniky (nad 250 zaměstnanců), nyní se podílí již jen necelými 38%.

Pokud jde o geografické umístění certifikovaných společností, byl největší nárůst zaznamenán v Praze, Středočeském, Ústeckém, Pardubickém, Jihomoravském a Zlínském kraji.

Podrobnější informace naleznete také v sekcích \"Registry a databáze\" a \"Statistiky\".

Zdroj: ČEÚ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí