zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dopravní podnik města Miskolc zavádí EMAS

10.03.2004
EMS
Dopravní podnik města Miskolc zavádí EMAS
V rámci projektu LIFE - Ecos Overture Programme začal být zaváděn EMAS v Dopravních podnicích města Miskolc (Maďarsko), čímž se tento stal v rámci kandidátských zemí první organizací poskytující veřejnou dopravu, jež k takovému kroku přistoupila. Podnik provozuje 150 km autobusových a 11.3 km tramvajových linek a každodenně přepraví zhruba 40 tisíc lidí. To představuje 54% všech cestujících ve městě.

Zmíněný projekt zahrnuje zavádění EMAS v rámci správních jednotek Agii Anargiri (Řecko), London Borough of Sutton (Velká Británie) a maďarského Miskolce. Každá z obcí si na počátku projektu zvolila organizaci nebo úřad, kde by měl být EMAS zaváděn.

Stosedmdesátitisícový Miskolc přistoupil k implementaci jednak ve svém dopravním podniku a jednak v rámci odboru architektury a životního prostředí. Nicméně vypracovaná environmentální politika se týká všech oddělení a odborů a také mnohá z přijatých opatření ovlivňují celou obec.

Pro získání dalších informací můžete kontaktovat vedoucího oddělení životního prostředí pana Istvána Pisáka (tel.: 36 46 514 917 / 514 957).

Zdroj: ČEÚ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí