zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Povolování vypouštění odpadních vod s obsahem zvlášť nebezpečné látky do kanalizace

06.04.2004
Voda
Povolování vypouštění odpadních vod s obsahem zvlášť nebezpečné látky do kanalizace
Pro vodoprávní úřady uspořádali poslední březnové úterý zaměstnanci odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství Krajského úřadu kraje Vysočina pracovní poradu.
Ta se týkala výkonu státní správy na úseku vodního hospodářství.

Porady se zúčastnili pracovníci všech odborů životního prostředí obecních úřadů obcí s rozšířenou působností v kraji Vysočina.

„V úvodu jsme seznámili přítomné se současným stavem rozpracovanosti Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací kraje Vysočina. Dále pak s agendou týkající se povolování vypouštění odpadních vod s obsahem zvlášť nebezpečné látky do kanalizace. Tato působnost přechází na obecní úřady obcí s rozšířenou působností,“ řekl Jaroslav Mikyna.

V dopoledním bloku dále pokračovali zástupci Ministerstva životního prostředí ČR Josef Žák a Karel Lábr, kteří pohovořili o euronovele vodního zákona, která je v účinnosti od 23. ledna 2004. Zaměřili se především na záležitosti, které spadají do působnosti ministerstva životního prostředí. Odpoledne patřilo lektorům z výkladové komise ministerstva zemědělství Michalu Krátkému a Jaroslavě Nietscheové. Mluvili o vodním zákonu, odpovídali na četné dotazy k vodoprávnímu řízení a k aplikaci vodního zákona, včetně jeho prováděcích předpisů v praxi.

R. Burketová
Více informací J. Mikyna, 564 602 267, mikyna.j@kr-vysocina.cz

\"velké
zleva J. Mikyna, P. Bureš, J. Žák, K. Lábr
\"velké
zleva J. Mikyna, J. Nietschová, M. Krátký
\"velké
účastníci semináře
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí